| Robieski a întrebat:

SALL! Ce parere aveti de laptopul http://www.emag.ro/......DSHCLBBBM/

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Buuun foarte bun la procesor ( quad-core ) si o frecventa destul de buna, bateria cam micuta, se specifica doar cate celule are, probabil mai mult de ore nu cred ca te duce. Memoria ram destula pentru acest laptop. Ceea ce nu imi place este faptul ca nu detine o placa video dedicata, laptop-ul isi ia memoria video din ram, ceea ce face ca atunci cand te joci nu vei avea 4gb de ram reali, dar se rezolva cu inca o placuta de 2gb, asta daca vrei sa ai si putina experienta de gaming pe acest laptop. Da..la pretul acela clar este cea mai buna alegere facuta. happy

| Robieski explică (pentru Jipa95):

Dar cat costa si unde se pune aceasta placuta?

| Jipa95 a răspuns (pentru Robieski):

La laptopurile Acer imediat sub touchpad este un capac cu 2 surubele. Memoriile ram de 2gb fluctueaza in functie de frecventa si latenta! :0 Uite iti recomand placuta aceasta! http://www.evomag.ro/......98832.html
Totusi daca vrei laptop-ul pentru gaming, inca 2gb ar fi suficienti, ai face in total 6, acum nu te apuca sa faci 8gb maxim, il cam fortezi si asta nu prea e bine pentru placa de baza.

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Pentru navigat pe net este foarte bun dar daca vrei sa te joci nu o vei putea face cu laptopul acesta

| LosT8 a răspuns:

Pentru banii lui spun ca e bun, dar nu te astepta sa joci jocuri prea noi pe el, si faptul ca este quad-core e bun, dar la 1.8 GHz este inutil.
http://bit.ly/1nBYKfa