| Niceihategreen a întrebat:

-salut! lume am o problema cu tastatura saU altceva nu stiu de ce mi-se activeze butoanele capslock si shift cand nu le apas ele mi se activeze.
nu stiu daca e de la tastatura sau de la un virus sau trebuie sa imi reinstalez windows-ul, de abia pot sa scriu literele se scriu mare cand nu activez capslock si cand activez se scriu mici?
daca ati avut problema asta si ati reusit s_o faceti spuneti_mi si mie?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa te duci la cineva care are un computer cu antivirus pe el si sa faci un CD cu antivirus de boot si apoi sa incerci sa devirusezi HDD-ul inainte de a instala noul Windows.
Mai citeste si pe aici: https://www.google.ro/#q=Antivirus+de+boot

| Niceihategreen explică (pentru Salontanul):

DA dar eu am antivirus am incercat cu el si nu a mers?

| Salontanul a răspuns (pentru Niceihategreen):

Un antivirus de boot este cel cu care pornesti inainte de ase lansa Windows-ul. Poate fi si tastatura defecta. Vezi daca tasta Caps Lock nu ramane cumva blocata in sus sau in jos.