| Chimic10 a întrebat:

Salut ma cheama Alex si am o problema cu google chrome de la un timp imi apare ask.com nu stiu de ce? va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ai vrut să spui că aia ca start page setat neautorizat ask.com.
Asta se datorează neatenţiei/ignoranţei termenilor şi condiţiilor în momentul în care ai instala un soft ce conţine bara de instrumente ask, aplicaţie ce îţi setează în mod abuziv pagina de start pe ask.com.
Remediu
Din control pannel/programs and futures, dezinstalează ask tool bar
Din Google Chrome
setări/start page/ schimba pafgina de start cu www.google.ro
Succes

| Chimic10 explică (pentru DeyCj):

Ok mersi de ranspuns dar mai de mult am instalat MicroVolts Surge si imi aparea ca pagina de start www.google.com dar acuma ask.com