| Alexandru_George_1995_Lzcw a întrebat:

Salut, ma jucam un joc pe pc și dintr-o data s-a închis ecranul monitorului cu butonul verde, unitatea merge, tastatura și mouseul merg și ele! Doar ca nu pot apasă, ce s-a întâmplat? Am verificat toate componentele sa nu fie scoase dar tot de loc ce pot sa ii fac?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă monitorul s-a oprit singur, atunci trebuie dus la service: și monitor, și pc, deoarece trebuie verificată și placa video.

| JicaContra a răspuns:

S-a stricat monitorul?

| Alexandru_George_1995_Lzcw explică (pentru JicaContra):

Pai încă nu știu ce s-a stricat din pc dacă îmi face faza asta

| JicaContra a răspuns (pentru Alexandru_George_1995_Lzcw):

Daca zici ca, pc merge...
incearca sa pui monitorul pe alt pc, sau alt monitor la pc-ul tau, sau... televizor

| Guriuc a răspuns:

Sunt 2 posibilitati: ori ai stricat ecranul, ori s-a dus placa video.