| ChristianXLX a întrebat:

Ma numesc Cristian si am si eu o intrebare, stie cineva cum pot formata un hard disk din bios? am auzit ca se poate am probleme cu unul si nu merge sa il formatez la mine in calculator cu cd sau cu stick, am mai avut un hdd dar cu mufa veche (nu sata ca la cel care este acum) si nici acela nu mergea sa il formatez pe pc meu, l-am formatat pe altul si apoi a mers normal.

Răspuns Câştigător
| AnKuXor a răspuns:

E stricat hardiskul.Vezi statutul SMART.
daca vrei vb pe skype si vedem impreuna.
ancusor_vodafone

4 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Merge sa il formatezi atata timp cat ai un CD/DVD/stick cu windows bootabil, dar nu are nicio treaba cu BIOS-ul.

| ChristianXLX explică (pentru GabrielStn):

Din contra. nu merge sa il formatez in pc-ul meu, de cate ori bag acel hard incepe sa mearga greu si nu pot sa ii fac nimic...

| K0sti a răspuns (pentru ChristianXLX):

Poti sa-l arunci!

| ChristianXLX explică (pentru K0sti):

Sa te arunci tu tarane

| AnKuXor a răspuns (pentru ChristianXLX):

E stricat hardiskul.Vezi statutul SMART.
daca vrei vb pe skype si vedem impreuna.
ancusor_vodafone