| YOLObanana a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva care se pricepe cu niste builduri de sistem pentru gaming pe piese, bugetul fiind 9000 lei, numai unitatea, fara monitor, periferice?! Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Placă de bază, procesor, memorii RAM, sursă, stocare, fan-uri RGB 5v adresabile, răcire aio, carcasă (sau poate vrei să le montezi în tavan), RGB splittere sau hub-uri, pastă, o să dureze ceva până când găsesc cea mai bună configurație în 9000 lei.

Ți-am lăsat aici un wishlist :

https://www.giftster.com/gift/public/JcsyZ/

| YOLObanana explică (pentru GPA):

Salut, mersi mult, dacă vezi cv mai bun sa imi spui, crezi ca ai putea totuși sa mi pui mai mult ssd?

| GPA a răspuns (pentru YOLObanana):

Nup, în 9000 lei e cea mai bună configurație pe care pot să ți-o fac. Depășim 9000 dacă mai adaug încă un SSD, oricum partițiile de Boot si sistemul le ții pe SSD, deci nu o să fie nicio problemă.