| Card123 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu o problemă la PC? Am cumpărat un adaptor wireless si nu îmi merge din nu stiu ce cauza... În Device Manager la Network adapters îmi apare WAN Miniport (PPPOE) cu semnul exclamării galben. Am instalat adaptorul wireless pe un PC mai vechi de-al meu si la un prieten sa vad daca merge. Si ce sa vezi? A mers fără pic de problemă. Adaptorul wireless se numeste TP LINK model TL-WN822N

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si driverele cine vrei sa ti le instaleze?

| Card123 explică (pentru K0sti):

Le-am instalat nu este de la adaptor!

| K0sti a răspuns (pentru Card123):

Daca erau instalate sau driverele care trebuie, nu aparea cu lamaie in device manager!

| dodoc a răspuns:

Daca nu ai Cd la el, trebuie sa iei driveru-l de pe net. De aici poti sa il ei http://www.tp-link.com/en/download/TL-WN822N.html#Driver. Instalezi si gata

| Card123 explică (pentru dodoc):

Am CD-ul cu drivere de instalare... Problema estr la PC... Îmi apare în Device Manager semnul! cu galben la urmatoarea : WAN MINIPORT ( PPPOE)

| RaresHS a răspuns:

Buna,

Poate trebuie sa instalezi niste drivere pentru acel adaptor.
Incearca sa cauti pe internet cu numele adaptorului si la fina scrii drivers.
Sigur vei gasi.

| Card123 explică (pentru RaresHS):

Nu am problemă la adaptor cu driverr-le ci la calculator in network adapters este un semnul! cu galben la următorul : WAN MINIPORT (PPPOE)

| Card123 explică:

Nu am problemă la adaptor... Am problemă la PC! Cu driver-ul WAN Miniport (PPPOE)