| 58DMG a întrebat:

Salut,mai am un golf4 tot din 99, 1.4 16v,si cu 2zile in uma im apare la bord ,,service 01L" imi poate spune cineva ce problema are?

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

E un mesaj de avertizare pentru schimbul de ulei sau pentru efectuat revizia. Daca schimbul de ulei sau revizia au fost facute recent atunci inseamna ca nu a fost resetat calculatorul. Resetare se face astfel:Cu motorul oprit pui cheia in contact si apesi si tii apasat pe butonul de resetare al kilometrajul partial si pornesti motorul. In cca 6 secunde se va reseta.

| 58DMG explică (pentru nutepriveste21):

Mersi mult mi-a fost de ajutor