| R3VOLT a întrebat:

Salut membrii TPU x_O vreau sami construiesc un calculator de la zero incepand cu carcasa, placa de baza etc vreau sa imi mearga bine pe jocuri cum ar fi diablo 3 max payne 3 league of legends... cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pentru diabo 3 un pc de cam 1500-2000 lei e de ajuns. Dar pentru maxpayne 3 ai avea nevoie de minim 3000 lei.(asta daca vreis a joci macar pe high sau mai bine)

3 răspunsuri:
| MarYan00 a răspuns:

Peste 12 milioane (vechi). 1200 roni

eu l-am facut de la 0 si m`a dus ~1000roni....totusi mai imi trebuie ceva rami si racire mai buna

| sltlp a răspuns (pentru MarYan00):

Tu vorbesti pe langa.

| sltlp a răspuns (pentru MarYan00):

Pentru diabo 3 un pc de cam 1500-2000 lei e de ajuns. Dar pentru maxpayne 3 ai avea nevoie de minim 3000 lei.(asta daca vreis a joci macar pe high sau mai bine)

| SkillZ24 a răspuns:

Eu l-am facut in 2007 cu 21 milioane (vechi)