| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, merita sa achizitionez un laptop de la amanet, sunt șanse să iau țeapă? Voi ați cumpărat vreodata ceva de la amanet?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de pret vs piese si daca iti da ceva garantie. Am luat dar nu electronice. Fenomenul tepei e cam dubios. Cel mult is sansw ca cineva sa il fi lasat in mod voit cu defect. Daca cei de la casa de amanet nu il verifica si merge bine inainte sa il iei tu nu poti zice ca as luat teapa.

| gabicoo a răspuns:

Sunt 50-60 % șanse să iei țeapă!
La amanet unii aduc laptopuri defecte! Obțin mai mult de la amanet decât dacă l-ar vinde de exemplu pe OLX.
Dacă nu ai bani pentru un laptop nou mergi la o firmă care vinde PC-uri și laptop-uri refurbished. Ăștia verifică atent tot ce vând plus că oferă o garanție de minim 6 luni!

| gothicbat a răspuns:

Să iau*
Da, există mari șanse.
Nu, n-am cumpărat.