| CatalinJunky a întrebat:

Salut merita sa dau a5 2017 pe Samsung galaxy s6 edge sau iphone 6?

Răspuns Câştigător
| TurkuNellu a răspuns:

Dă-o naibii camera. Nu o folosești des cum folosești telefonul. E vorba de procesor 8 core. Si è mult mai bun. Tu ce cauți un telefon să-ți facă nervi din cauza ca se mișcă greu pe net sau tel cu cameră mai bună. Căutați un Sony ca al meu Camera 23.5 megapixel octacore si foarte rapid pe internet. Asculta bine: nu înseamnă că un telefon mai scump e mai bun. Greșești. Tu îl plătești scump ca Marca. Normal ca marca Samsung și IPhone sunt scumpe dar nu înseamnă că sunt și bune. De exemplu un Asus Zenfone 2 4gb rami 64 GB memoria interna è mult mai rapid ca Samsung sau IPhone și nici nu-ți da probleme. Fa cum crezi tu. Eu unu nu-mi mi-asi ține Samsung. Vezi doamne toți au Samsung dar mulți nu își dau seama ce înseamnă un telefon bun. Am avut S8 și l-am dat din cauza ca a început sa facă figuri display-ul după 3 săptămâni. Sunt efectiv proaste din punct de ca software. Tu tine cont de software-ul a unui telefon ci nu de aspectul lui. Tu dacă cumperi un PC il iei că e bun în placa video, rami, procesor etc. ci nu de aspectul lui. Cred ca am dreptate aici. La fel è și cu telefoanele. Înțeleg ca telefonul îți place ca aspect dar trebuie sa fie bun. Il cumperi dai și o grămadă de bani după câteva luni umbli cu el pe la reparat și indca vei mai investi alți bani sa ți-l repari. Eu cu Sony M5 camera foarte bună procesor bun ma și arunc în ștrand cu el în mana, mai fac și video pe sub apa dupa slipuri și tot il folosesc. Il spal sub robinet dacă e murdar. Dar ma ține. Fai cum crezi tu ca e mai bine. Asta e doar un sfat. Samsung A5 2017 è mai bun ca Edge și ca IPhone.

3 răspunsuri:
| TurkuNellu a răspuns:

Nu merita deoarece A5 e un octacore si se misca mai repede decat edge + ca iphone 6 dejavantajul e ca are un disply mai mic. Eu nu la-si schimba cu toate ca nu-mi place Samsung. Eu folosesc Sony M5 tot un octacore. Am avut toate tipurile de Samsung pentru ca sunt comerciant. Te sfatuiesc sa nu-l schimbi.

| CatalinJunky explică (pentru TurkuNellu):

E cam slab la camera a5... Amprenta daca am degetu putin transpirat nu merge. Nici nu stiu ce sa fac.

| TurkuNellu a răspuns:

DC persoana respectivă ar face schimbul? Pentru ca sunt mai proaste și i dă și probleme. Gândește bine ce faci până nu faci greșeală să-l dai. Vreau să-ți dau un sfat. Asa ca pe cine ar interesa să-ți dea răspuns. Eu vreau doar sa te ajut. Nu te uita la Edge ca are geamul curbat ca nu te avantajează cu nimic. Și nici n-ai sa folosești curbaturile. Vezi doamne ca zice cineva ca ai IPhone 6 ca nici nu se vede. Oricum il ți in cover si nici nu è mai bun ca A5. Uita-te întâi pe net la caracteristicile a toate 3 modele și te convingi singur. Caci ai tot timpul din lume sa le controlezi pe internet.