| caaam a întrebat:

Mi-am achizitionat de curand un laptop cu sistem de operare Windows 8.Toate bune si frumoasa pana la wireless,mi se deconecteaza din senin,dupa ce se deconecteaza,uneori nu-mi mai gaseste reteaua,iar daca o gaseste,imi face probleme la reconectare, nu imi pot da seama care este motivul de-mi provoaca astfel de probleme.Va rog sa ma ajutati! Multumesc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Problema nu e din laptop. Ci din cauza ca viteza de conexiune face figuri, daca scade brusc pana la 0, 5 kbps se deconecteaza chiar daca imediat in secunda doi urca viteza de conexiune urca la normal. in asemenea cazuri trebuie sa inchizi sau sa dai restart la laptop si cand te conectezi bifezi conectare automata.In cele mai multe cazuri se scoate din priza wirellesul timp de cca 15 secunde.

| caaam explică (pentru anonim_4396):

Nu am probleme cu wi-fi-ul! problema e la laptop.de ce zic asta? pentru ca inainte am avut un laptop si nu aveam nici un fel de problema, sau daca vin prietenii la mine, ei pot sta fara probleme pe net, nu ii deconecteaza, nimic.

| Moale_Bogdan_1994 a răspuns (pentru caaam):

Eu am trecut la windows 7 pentru ca aveam cateva erori in windows 8.

| anonim_4396 a răspuns (pentru caaam):

Cumpara trei dvd=uri si fa un recovery disc cu programul recovery disc creator ca sa ai windowsul original.si pui dvd-urile bine. Apoi incerci sa schimbi windowsul, bagiun 7 sa vedem daca mai face figuri.

| caaam explică (pentru anonim_4396):

Daca mi-l schimb nu imi mai face, asta-i clar

| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

Si eu am intampinat aceasta problema.Incearca sa instalezi din nou driverul de la wifi.il dezinstalezi pe cel actual si apoi il instalezi din nou, nu instala driver peste driver.

| caaam explică (pentru Moale_Bogdan_1994):

Voi incerca sa fac cum mi-ai zis.Multumesc!