| Petrisor96 a întrebat:

De ce mi se deconecteaza mereu laptopul de la reteaua wireless? Mentionez ca am windows 10 Enterprise, iar problema nu este de la router sau internet. Este testat de pe alt laptop si merge.Pur si simplu dupa un interval de timp mai lung sau mai scurt mi se deconecteaza de la wireless.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa instalezi driverul wi-fi de pe site-ul producatorului.
Tot odata, evita sa folosesti laptopul in zone unde ai multe reflexii de unde de pe obiecte metalice sau semnalul wi-fi este ecranat de obstacole metalice spre router, pe un unghi de deschidere pe un con de minim 60 grade.

| DenisIonut01 a răspuns:

Ai incercar sa instalezi driverul din nou?
din cate stiu Enterprise este pentru computere la firme

| sierra1 a răspuns:

Cumva e Lenovo?

| Petrisor96 explică (pentru sierra1):

Este Asus.

| sierra1 a răspuns (pentru Petrisor96):

Cu un Lenovo am pățit ceva de genu' și am căutat alt driver (n-a fost ușor) apoi nu am mai avut probleme

| raMLesS a răspuns:

Intra la wifi, deconecteaza-te, baga iar parola si bifeaza casuta,, connect automatically", apoi tine apasat Win ( e butonul ala cu un stegulet pe el ) si apasa R, o sa-ti apara o caseta, scrie in acea caseta "cmd", fara ghilimele si apasa enter.
O sa ti se deschida command promptu, scrie in el asa :
ipconfig /release (trebuie sa astepti cateva secunde pana se executa)
Apoi mai scrie :
ipconfig /renew ( va trebui sa astepti cateva secunde ), dupa ce e gata poti sa inchzi cmd-ul.
Daca nu a functionat asta incearca sa instalezi driverul wi-fi.

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

Instaleaza driverul de la placa de retea, dai restart la laptop, daca nici asa nu merge laptopul are ceva problema!

| Simion1z a răspuns:

Instaleaza driver de reteta frate!