| bunaziuadoamneajuta a întrebat:

Salut,mi-am comandat un pc Dell optiplex 755 windows 10 si scrie:fara dispozitive audio de iesire instalate,adica nu imi merge sunetul,

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Dupa cum se vede la URL-ul de mai jos (vezi la "Operating system"), calculatorul tau are drivere oficiale maxim pentru Windows Vista.

http://www.dell.com/......55/drivers

Aflam totusi o informatie importanta daca la Category alegem Audio: ai o placa de sunet ADI 198x.

Cu aceasta noua informatie, dupa cateva cautari pe Google, gasim un driver despre care Dell spune ca ar merge pe Windows 10 (deschide jos Supported Operating Systems). Lumea spune ca la fiecare release upgrade de Windows 10 (6 luni) e posibil sa trebuiasca reinstalat driverul (in caz ca ramai fara sunet).

http://www.dell.com/......ersDetails

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Controleaza placa audio panoul de control scrie audio in bara de sus si activeaza audio poate e dazactivata placa audio

| bunaziuadoamneajuta explică:

Chestia e ca nu gasesc placa audio in panoul de control

| flixbuster a răspuns (pentru bunaziuadoamneajuta):

Pai cum sa o "gasesti" daca nu e instalat driverul? Poate e in Device Manager pe la Other Devices sau ceva de genul.

Ai instalat driverul de mai sus? Daca tot pui intrebari si primesti raspunsuri...