| CorinaIoana a întrebat:

Mi-am cumparat, acum o luna si ceva, un laptop si cand l-am deschis am observat ca am un pixel blocat pe verde. Am aflat ca pot sa il deblochez si am incercat prin masare si prin programe gen DPT dar inca este blocat. Va rog sa imi spuneti si alte metode. Funda.

5 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

De ce nu il duci in garantie?

| CorinaIoana explică (pentru JohnnyWylde):

Nu mi-l schimba pentru un pixel.

| RawGrey a răspuns:

Daca l-ai luat de 1 luna si ceva du-l frate la garantie ca nu merita astia sa ne dea laptopuri stricate atat timp cat nu cumperi de la resigiliate. Presupun ca e in garantie du-l si trebuie sa ii faca ceva sa il repare. sau daca nu iti dau alt laptop big grin

| CorinaIoana explică (pentru RawGrey):

M-am dus dar nu mi-l schimba pentru un pixel. Trebuie sa fie mai multi depinde de rezolutie.

| RawGrey a răspuns:

Fa-le reclamatie dai dracu de muisti. Daca tu ai cumparat laptopul nou nici o zgarietura nu trebuie sa aiba pe el este drept european sa stii. Si eu am patit la fel cu netu se lua din 2 in 2 minute si le-am facut vreo 6 reclamatii de li s-a acrit si acum se ia netul foarte rar. Daca pica odata la 2 ani e minunelaughing