| costincapslook a întrebat:

Salut mi-am cumparat de curand un Samsung star 3 si am bagat un card de memorie in el dar acesta nu aparea nicaieri.Mentionez ca acel card l-am avut pe un Nokia. Oare este de vina cardul sau telefonul?

Răspuns Câştigător
| DarkAngel98 a răspuns:

Asa imi face si mie, dar cand sar sau asa imi iese putin din contact cardul si incerc sa il bag si nu imi apare..Am incercat odata sa il apas tare de tot si asa a mers. Concluzia : Infingel tare de tot, ca sa ti-l citeasca. Mie imi dadea batai de cap cand nu reuseam.

| costincapslook explică (pentru DarkAngel98):

Dupa ce am citit ce ai scris am mai incercat o data sa-l bag dar l-am bagat mai incet ca sa se fixeze calumea si mi-a mers. Daca nu imi raspundeai tu probabil ca nu l-as mai fi bagat.Multumesc mult chiar m-ai ajutat

2 răspunsuri:
| Peter28 a răspuns:

Si telefonul, si cardul este de vina. Telefonul, pentru ca nu poate citi un card care a fost deja folosit pe un alt telefon. Iar cardul, pentru ca, ori a fost folosit prea mult timp si e uzat, ori a primit erori (virusi).