| wowmentol2 a întrebat:

Mi-am cumparat ieri un laptop (Lenovo z50-70) am 4GB placa video problema e ca am instalat toate driverele de la nVIDIA (ultimile updateuri) am windows 7 x64. dau dxdiag in run si imi arata doar 2gb ca ii citeste... ce sa fac sa imi citeasca toti cei 4gb?
P.S: placa video e nVIDIA gt840m
dau funda

Răspuns Câştigător
| hypentakill a răspuns:

Daca vrei sa folosesti toti gb poti sa incerci cu dsr

| wowmentol2 explică (pentru hypentakill):

Imi poti spune cum sa bag dsr? sau sa-mi lasi un tutorial

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste pe aici: http://www.windowsfaralimite.ro/......n-windows/
Poate te ajuta. succes!

| wowmentol2 explică (pentru Salontanul):

Eu am problema cu memoria video nu cu ram-ul

| Salontanul a răspuns (pentru wowmentol2):

N-am fost eu atent. Mai sunt niste setari prin BIOS. Nu-ti pot spune care ca nu cunosc BIOS-ul tau. Trebuie sa fie un factor de multiplicare a memoriei grafice (Graphics Memory).

| hypentakill a răspuns:

Ce rezolutie ai? 4GB se foloseste la rezolutii de 4K.

| Catalin_Gorla_1996 a răspuns:

Intra pe saitul celor de la nVIDIA si fa un update. o sa mearga garantat asa am patit si eu

| wowmentol2 explică (pentru Catalin_Gorla_1996):

Am ultimul update la drivere