| XHHHX a întrebat:

Mi-am cumparat recent o camera. foto Samsung nx 2000. se poate conecta lavaliera la el sau un microfon extern? Daca da, cam cat costa lavaliera-microfonul extern? Dau funda+vot

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana la urma este camera foto sau video? Nu vad rostul lavalierei/microfonului.

| XHHHX explică (pentru darrio2007):

Este camera foto, sunetul nu este foarte bun de aceea imi doresc lavaliera.

| darrio2007 a răspuns (pentru XHHHX):

Pai daca e foto la ce iti trebuie sunet? Se aud vorbind cei din poza?

| XHHHX explică (pentru darrio2007):

Vreau si sa filmez cu ea! Imi raspunzi la intrebare? Exista lavaliera-microfon extern? Da sau nu

| darrio2007 a răspuns (pentru XHHHX):

Nu am auzit de asa ceva pentru camere foto.Tu filmezi si vorbesti in lavaliera? Sa te auda cei pe care ii filmezi? Lipseste logica.Parca te crezi la Acces Direct.

| XHHHX explică (pentru darrio2007):

Nu am nevoie de asemenea comentarii fara sens.Sunt sigur ca tu nu stii ce este lavaliera-microfon exter! Logica? Lavaliera este pentru inbunatatirea sunetului. Ce problema ai tu daca ma cred la Acces Direct?

| darrio2007 a răspuns (pentru XHHHX):

Oricum,cred ca si alti utilizatori nu prea au inteles la ce iti foloseste, mai ales la o camera foto.Ca numai eu mi-am batut capul cu tine pana acum.Hai,pa!

| XHHHX explică (pentru darrio2007):

Nu e problema lor la ce imi foloseste.Ti-ai batut capul? Tu ai vrut! Oricum mersi.

| darrio2007 a răspuns (pentru XHHHX):

Nu ma plang ca mi-am batut capul.Am vrut sa te ajut si sa te inteleg.Dar nu ai mai avut si alte pareri.Alta decat a mea. Ceea ce rezulta ca ce vrei tu este ceva cam curios. Daca nu e problema celorlalti cred ca nu avea rost sa mai postezi aici. Oricum vad ca pentru tine parerea altora nu prea conteaza.Gata.Ca ne abatem de la subiect si vom fi raportati.Succes cu lavaliera. Daca te ajuta.Pa!