| LordGamesYT a întrebat:

Salut,
Mi-am cumparat recent o tastatura Logitech Pebble Keys 2 K380s si incerc sa o conectez la un laptop Asus TUF FA506IC din 2021 care suporta bluetooth 5.2.

Primesc in continuu eroarea "Try connecting your device again" cand apas sa o conectez prin bluetooth (Nu imi apare pop up-ul sa incep sa tastez PIN-ul pe tastatura).

Am reinstalat driverele de bluetooth, am updatat BIOS-ul si am repus si windows-ul la sugestia celor de la Altex, fara a rezolva nimc.

Tastatura nu este defecta, am contectat-o la alte laptop-uri si telefoane si merge perfect.

Am incercat modelul anterior de tastatura "K380" si s-a contectat imediat.

La requirements pe pagina celor de la Logitech apare ca necesita "Bluetooth Low Energy", feature adaugat inca din bluetooth 4.0.

Ce mai pot sa fac in afara sa o returnez?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai activata functia Bluetooth (de la tastatura laptop-ului)?

| LordGamesYT explică (pentru Bula):

Nu inteleg ce treaba are tastatura laptop-ului cu bluetooth-ul.

| Bula a răspuns (pentru LordGamesYT):

Modelul tau de tastatura functioneaza prin Bluetooth.
Ca urmare, functia Bluetooth trebuie sa fie activata in laptop (respectiv si tastatura sa aiba bateriile montate corect si sa fie pornita).

| LordGamesYT explică (pentru Bula):

Daca nu era pornita nu aparea la discoverable devices…foarte smart raspuns