| SSaleu20 a întrebat:

Salut, mi.am cumparat un pc sh, se comporta ok in jocuri precum nfs2015/gta5 chiar si in timpul sesiunilor mai lungi de joc de 3/4 ore.
Dar am o problema cu videoclipurile/filmele...
dupa un timp se stinge... dar nu mereu...
ce pot sa fac? cand se stinge nu se tureaza ventilatorul sau ceva doar se tinge si se aprinde singur... pe yt sau pe orice altceva

3 răspunsuri:
| razzviy a răspuns:

NU prea are sens asta, adica daca la jocuri unde este solicitat la maxim nu are problema, la filme nu inteleg de ce. eventual poate iti lipsesc codecuri pentru programele de media, dar pentru yt nu ai nev de codecuri, e ciudat, as zice ca poate e de la windows, dar nu cred...cel mai bine mergi la un service de reparatii pc fiindca pe partea hardware nu ar avea ce sa aiba, eventual pe partea software, daca te pricepi reinstaleaza wind si alt wind, nu cel pe care-l ai acum.

| SSaleu20 explică (pentru razzviy):

Mersi, o sa incerc sa fac rost de alt win, am eu un cd dar e foarte zgariat...

| Ironwin a răspuns:

Incearca sa vezi daca este de la setarile de consum, poate intra in stand by nu se opreste.