| raisa1993maria a întrebat:

am si eu o problema cu telefonul Samsung galaxy s plus, de cateva zile se aprinde ecranul singur si se stinge, timp de cate secunde face asa, dupa care isi revine timp de 10 min, apoi iar se aprinde singur si tot asa mereu. aveti idee de la ce ar putea fi? multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eroare poate fi cauzată ori de software, ori de hardware.
Dacă este cauzată de software:
- Îți recomand o un hard reset (atenție șterge toate datele din telefon: contacte, note, fișiere etc.).
- Dacă eroarea persistă, poți încerca o resoftare (dacă e în garație, trimite-l la magazin)!
Dacă este cauzată de hardware, îți recomand să îl trimiți la garanție (dacă l-ai achiziționat din magazin), sau să îl duci la un service GSM.
Succes!

| raisa1993maria explică (pentru anonim_4396):

Am vauzt pe net ca mai multe persoane au problema asta si ca in general acest telefon are probleme cu softul. Telefonul e cumparat de 3 saptamani, a fost folist putin inainte sa-l cumpar eu dar nu a fost umblat in el sau schimbat softul. Nu are garanitie. Multumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru raisa1993maria):

Hmm. totuși, țim să înclin că această problemă este cauzată de software.
Mergi cu el la service, explică-le problema. Poate ți-l rezolvă cu o resoftare. Încearcă!
Succes!

| raisa1993maria explică (pentru anonim_4396):

Dar ai idee cat m-ar costa sa-l repare? multumesc

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Resoftarea costă 25-30 de lei.
Succes!

| DiamantulAuriu a răspuns:

Deci nu a facut asa mereu nu? daca nu poate ai umblat la setarile telefonului

| raisa1993maria explică (pentru DiamantulAuriu):

Nu, nu a facut asa mereu. dar am mai citit pe net. si alte persoane au problema asta la acelasi telefon