| PoisonJuke a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un sistem 5.1 si cand ascult la winamp, media player, BS player... etc se aude perfect. Intru pe internet si vreau sa vad un video si surpirza, singurele boxe care merg sunt cele 2 fata. cam atat, am zis ca e devina siteul dar la toate imi face asa. Daca aveti idei spunetile, multumesc.

4 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Winamp-ul si celelalte au un plugin care face posibila redarea pe toate boxele, de fapt sunetul e tot stereo, 5.1 real ai la redarea filmelor in format DVD originale.Nu stiu ce meniuri ai in programul placii de sunet, cred ca de acolo poti face ceva setari.

| titi a răspuns:

Driverul de sunet are si un program care se instaleaza automat si de obicei iti apare o iconita in bara (dreapta-jos),cauta un Realtek, astea sunt folosite mai des. Poti vedea si in Control Panel>Sounds and Audio Devices>Audio, acolo e trecuta firma.Cauti in Programe sau tot in Control Panel un folder cu numele ala,pornesti programul si trebuie sa ai mai multe optiuni (configurare, teste, etc.). Sapa!tongue

| PoisonJuke explică:

Si unde pot intra pentru ceva modificari in placa de sunet? la control panel?

| PoisonJuke explică:

Da asta stiu, am setat merge perfect la toate in afara de unele jocuri si de internet.