| Andrei_Marius_1999 a întrebat:

Mi.am desfacut unitatea pc pentru a o sterge de praf, și am desfacut fiecare piesa din ea. Inclusiv hardul. Dupa ce am pus toate piesele la loc, nu mai merge si imi apare o eroare de la hard. Ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Daca ai ajuns la discurile din hard si le-ai atins, e mort. altfel poti sa mai verifici odata cablurile...

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Era mult mai util daca ne ziceai ce eroare in loc de o eroare.

Răspuns utilizator avertizat
| tpuuser999 a răspuns:

In mod sigur ai bagat gresit cablul de la hard. Daca ai hard IDE cu cablu lat poate l-ai conectat la jumatate in loc de varf, cum era inainte. Daca ai cablul SATA, poate l-ai conectat pe placa de baza in alt port decat cel original si acum e ignorat.

Doar ca sa fiu sigur: cand spui ca ai desfacut hardul, sper ca nu te referi ca ai desigilat incinta si ai ajuns la platane!

| Andrei_Marius_1999 explică (pentru tpuuser999):

Ba l.am desfacut de tot. Când pornesc pc porneste si hardul, cam 5secunde si dupa se opreste.

| tpuuser999 a răspuns (pentru Andrei_Marius_1999):

Daca ai ajuns la discurile din hard si le-ai atins, e mort. altfel poti sa mai verifici odata cablurile...

| Andrei_Marius_1999 explică:

Tin sa mentionez ca am desigilat hardul. acum când pornesc pc hardul porneste cam 5sec după care se opreste