| antonii a întrebat:

Salut.Mi-am facut un site pe xampp cu un subdomeniu.Dar cand redirectionez utilizatorul catre o alta pagina de pe server domeniul din "adrress bar" dispare si in loc apare ip-ul meu extern.Ce trebuie sa fac ca sa ramana domeniul?(am folosit comanda header in php pentru redirectionare)

Răspuns Câştigător
| TPUajutor a răspuns:

Home url ai indicat sub variabila PHP? Ai creat o adresa url in fisierul host de la windows?

7 răspunsuri:
| TPUajutor a răspuns:

Ce site ai Wordpress?

| antonii explică (pentru TPUajutor):

Nu.Eu am instalat XAMPP si am creat mai multe pagini web pe care le-am facut publice cu acest program.

| TPUajutor a răspuns (pentru antonii):

Da-mi ip-ul si domeniul tau sa vad paginile. Posibil nu ai creat un hosting virtual.Scriemi in privat id-ul tau de skype si rezolvam aceasta problema.Bafta

| antonii explică (pentru TPUajutor):

Salut.Eu nu am folosit "virtual hosts" deoarece nu mi se pare necesar(stiu ca acesta e folosit atunci cand vrei sa ai mai multe site-uri pe un singur calculator).Si site-ul meu e de tip "Login" adica trebuie sa te loghezi si dupa aceea poti sa iti vizualizezi fisierele personale (cum e google Docs).

| antonii explică (pentru TPUajutor):

Da-mi numele tau de skype si vorbim acolo, daca vrei.Cand spui "Home url" cred ca te referi la comanda php "header".Eu, ca sa arate mai frumos si ca sa nu ocupe din spatiu, am pus asa :header("Location:examplepage.php").Si nu am folosit fisierul host deoarece acela imi afecteaza doar calculatorul meu si eu vreau sa-l fac public.

| TPUajutor a răspuns (pentru antonii):

Vezi idul meu ti l-am trimis in privat

| TPUajutor a răspuns (pentru antonii):

Home url ai indicat sub variabila PHP? Ai creat o adresa url in fisierul host de la windows?

| Brotacelul a răspuns:

Ti-as recomanda sa iti faci site-ul cu www.ucoz.ro - este mult mai usor de folosit :)