| Zinv a întrebat:

Salut.
Mi-am facut un wishlist pentru un PC.
Ar trebui sa schimb ceva in el?
Ce parere aveti despre acesta wishlist?
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/5121564/

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

E mai mult decat bine.
Nu erau si placi de baza cu chipset H570, la pret mai mic?
Caci daca nu o sa pui pe viitor un procesor gen 10700K, nu prea are sens Z590

| Zinv explică (pentru NLS):

Erau si placi de baza H570, dar la o diferenta de 150 lei. Asa ca m-am gandit sa-mi iau Z590 si pe viitor, cand o sa am mai multi bani vine si un procesor mai bun. Un i7-11900K sau i9-11900K.

| NLS a răspuns (pentru Zinv):

Perfect.
Eu sunt pe AMD, mi am luat tot cel mai bun chipset si tot placa MSI.
Pana acum am avut Gigabyte si AsRock.
Tot ce pot spune e ca MSI are un BIOS mai altfel, mai ciudat, dar setarile sunt acolo, le gasesti la nevoie.
Insa la partea de recunoastere a memoriei e traznet.
4000 CL16 recunoscut din prima, fara activarea profilului XMP (insa doar dupa ce am updatat BIOS ul la zi).
Niciodata insa nu risca sa faci update cu versiuni Beta, daca nu e neaparata nevoie.
Pune windows 10 Pro deocamdata, 11 mai are de mancat pana sa devina stabil.