| NGB a întrebat:

Mi-am instalat windows`ul de curand si de fiecare data cand pornesc pc incepe procedura de instalare a sistemului de operare. Mentionez ca am instalat windows`ul iar la pornire imi apar 2 optiuni: sa pornesc win existent sau windows set up. Daca nu selectez win existent pleaca instalarea windows`ului. Am incercat sa instalez win de cateva ori anuland procedura din diferite motive. Cum scap de problema? Merci.

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

1.in unitatea optica sa nu ai cd\dvd-ul de boot
2.run\msconfig\boot sa fie doar Microsoft windows..., daca se afla setup il stergi.

5 răspunsuri:
| DanDannn a răspuns:

Trebuie sa scoti cd / dvd al windows-ului din DVD ( chestia unde bagi cduri ) sau din CD!
Daca nu merge incearca sa stergi celalalt windows (formatezi manual discurile cu cd original, adica incepi instalarea pana iti zice sa stergi partitiile; pe cea cu win bun o lasi iar pe restul le formatezi )

| gabi1994 a răspuns:

Din cauza netului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porneste win-ul existent, adica setupul copiat pe hard. Plzzzzzzz funda? Incearca si o sa meargawinking

| Ella3133 a răspuns:

Poate sa il reinstalezi

| NGB explică:

DanDannn, cd este scos. Presupun ca el si-a copiat chestiile care trebuie instalate de asta face asa. Apoi daca sterg partitia presupun ca se va sterge si win existent pentru ca am 2 partitii in una fiind win in cealalte filme, muzica etc.