| blintazu a întrebat:

Salut mi-am luat o tableta si cand dau pe magazin play iar, cand vreau sa descarc ceva imi da o eroare:Eroare la recuperarea informatiilor de pe server.[RPC:S-5:AEC-0]

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Solutia la problema ta... Intri la Setari-> Aplicatii-> Toate si cautati in lista GoogleServicesFramework. Stergeti Date apoi ne intoarcem la Toate -> MagazinPlay->Stergeti Date dam o repornire la tableta si trebuie sa mearga. Daca nu fucntioneaza intra la Setari Creati o copie de rezerva si Reinitializare si resetam tableta daca este nevoie repetam procedura de mai sus. Am si eu un Alldro Speed i pe langa un Aldro 3 speed duo si am fost foarte multumit de aceasta tableta. acum o foloseste verisoara de amea care la randul ei este si ea multumita. Probleme nu au fost cu aceasta tableta si nici nu cred ca vor fi. Sper ca informatia de mai sus sa te ajute sa iti rezolvi problema!

| blintazu explică (pentru radu75):

Mersi ai FUNDA big grin

4 răspunsuri:
| KostyCool a răspuns:

Trebuie sa resoftezi tableta straight face!

| alextotal a răspuns:

Salut. Reseteaza tableta din setari.

| alextotal a răspuns:

Salut. Resofteaza tableta.