| Matei_Mihai_Alex_1971 a întrebat:

Mi-am luat si eu anul trecut un laptop de la Asus la care nu pot scoate bateria. Are ceva daca il folosesc in timp ce sta la încărcat? Adică ii afectează bateriei cu ceva?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In functie de cat de mult il "stresezi" ar putea sa-i scazi durata de viata.

Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal, incarcarea trebuie sa fie oprita la 100%, astfel bateria sa fie incarcat la maxim tot timpul, dar fara supraincarcare. Intr-un astfel de regim, viata bateriei trebuie sa fie de minim 5 ani.
Daca bateria totusi se slabeste vertiginos, du-l inapoi la schimbat inainte de iesirea din garantie.

| iDarkness a răspuns:

Nu, daca racirea se face corect atunci nu o sa fie nicio problema.

| STSickSide a răspuns:

Salut, eu am un Acer vechi de 6 ani, nu prea performant, l am ținut aprins cu săptămânile și la încărcat cu zilele și tot funcționează

| Anonimm14 a răspuns:

Nu are nimic.