| lcatalin a întrebat:

Mi-am luat si eu un router de la "mydlink" si mi-l conectez la PC si la net dar nu merge nici internet pe telefon nici pe PC. Vreo idee e ar trebuie sa fac? Apropo modelul eeste un DIR-605L.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai ai facut setarile pe interfata lui ca sa mearga...

| dannyel86 a răspuns:

Simpla conectare la cablu si la pc nu asigura internet. Router-ul trebuie configurat, pentru ca datele de net din pc sa fie inregistrate si in router, pentru ca acesta sa trimita wireless semnal de internet la celelalte dispozitive.
Pe pagina oficiala exista un tutorial in imagini. Va trebui sa le urmezi intocmai. Pentru alte nelamuriri, poti gasi pe net tutoriale in limba romana care sa te ajute.
http://www.dlink.com/......-my-router

| lcatalin explică (pentru dannyel86):

Pe telefon nu merge am facut tot ce scria si am parola pusa tot tacamul ma conectez si nu imi merge ca si cum nu as avea internet...Iar de pe calculator nu stiu de unde sa il conectez ca internet. Ai skype poate ma poti ajuta?