| Ghost13 a întrebat:

Recent am achizitionat un router D-Link DIR-605L si am o problema:
Dupa ce il conectez la calculator nu imi mai merge netul, are nevoie PC-ul de setari modificate?
Va rog ajutor!

5 răspunsuri:
| vladuss09 a răspuns:

Trebuie sa instalez D-Linkul cu CD-ul original. Si am acest router si am avut acceas problema.

| Ghost13 explică (pentru vladuss09):

Da dar ma gandeam sa nu fie de la placa de retea:
" compatable fast ethernet adapter"
?

| vladuss09 a răspuns (pentru Ghost13):

Pai nu cred ca ii de la placa de retea, pentru ca routerele sunt compatibile cu orice placa de retea. Trebuie doar sa instalez D-Link-ul cu CD original.
Adica eu nu pot garanta 100% ca va merge, dar eu am avut acceas problema si mi-a mers. Deci si tie sunt sigur 90% ca va merge. happy

| Ghost13 explică (pentru vladuss09):

Ok bag CD-ul dar acolo imi da manual de instalare pe care il am deja in cutie si alte chestii de la Adobe Reader.In manual imi zice sa intru pe http://192.186.0.1 pentru configurare dar nu imi merge fiindca nu am net cand il conectez la PC:)