| JoeJude2013 a întrebat:

Salut, mi-am luat un kit de "gaming" de la Altex. Ideea e ca un pic țeacă cu mouse-ul, ei specificand ca are 6 butoane, in realitate avand doar 2.
Stie cineva ce dpi ar putea avea un mouse fara buton de dpi si daca as putea vedea undeva?

https://altex.ro/......GAMMG7526/

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un mouse "ordinar" are, din start, cel putin 4 butoane: cele 2 butoane stanga si dreapta + rotita (pentru rulare) + rotita (pentru apasare).
Unele mouse-uri mai pot avea si alte butoane suplimentare, de obicei plasate pe laterala, fata /spate sau dedesubt-ul corpului mouse-ul (acesta poate fi chiar si un mic comutator).
Verifica atent inca odata numarul butoanelor!

| JoeJude2013 explică (pentru Bula):

Nu stiu daca te-ai uitat pe link, scrie clar 6 butoane si rotita pentru scroll. Deci rotita nu e luata in calcul. Cand se specifica cifra 6, ca numar de butoane, inseamna cele doua click-uri, cele doua butoane de deasupra rotitei pentru +dpi si -dpi si cele doua butoane laterale stanga. Mai am si alt mouse, fix cu 6 butoane. Asta scrie ca are dar nu le are, nu e ca si cum ar fi ascunse.

| Bula a răspuns (pentru JoeJude2013):

In acest caz n-ai decat sa reclami direct la vanzator!
Am patit si eu ca am primit altceva decat ce am comandat.

| JoeJude2013 explică (pentru Bula):

Ideea e ca daca te uiti atent pe cutie se vede lipsa butoanelor, dar pe spatele cutiei, implicit si pe site scrie ca are 6, la fel si de casti spun ca are microfon flexibil si el e super rigid.

| sierra1 a răspuns:

La banii ăia, n-ai luat nici o țeapă

| JoeJude2013 explică (pentru sierra1):

Nu e nici țeapă, dar nici castig. Daca aveau tot ce scria pe cutie era bines.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi dpi pe cutie sau in manual. In Windows nu arata corect