| Skippy17 a întrebat:

Salut,mi-am luat un laptop,stiu doar ca are AMD Ryzen 7, 8GB de ram si placa video este Nvidia Geforce GTX 1650, problema mea este ca jocurile merg in 50 de fps maxim,cei de la firma mi-au zis ca este foarte bun cand l-am luat, am dat 3500 de lei pe el, daca stiti ce pot face va rog sa-mi lasati un com

Răspuns Câştigător
| Sieupeaici1234 a răspuns:

Laptopurile nu prea sunt facute pentru jocuri. Se incing toate la un moment dat, dar problema ta poate fi de la rami, sunt prea putini 8. majoritatea jocurilor acum cer destul de mult. Gandeste-te ca iti i-a doar 4-5 gb sistemul de operare ( windows-ul ) si nu prea iti mai ramane pentru jocuri. Oricum incearca sa dai setarile la medium la jocuri. Daca ai mai pune inca 8 gb de rami ar trebui sa simti o diferenta destul de mare.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cam ieftin pentru un laptop de gameing. Vezi prin setarile jocurilor, sau poate ai in setarile placii video vreo limitare ceva ca sa nu il suprasolicite.

| Skippy17 explică (pentru GdX):

O sa verific, mulțumesc

| Osneros a răspuns:

Ce jocuri merg în 50 fps mai exact și la ce setări?

| Bariel a răspuns:

Dupa specificatii e destul de bun, depinde si de ce jocuri joci, si setarile jocului etc. Vezi ca sunt setari in jocuri care iti opresc fps urile la 60, anti-aliashing este una dintre ele daca nu ma insel, sa fie pe off

| Skippy17 explică (pentru Bariel):

Minecraft care un joc vechi îmi duce în 40.