| UpSideDownSix a întrebat:

Salut, mi-am luat un ruter telekom smart wifi și nu merge telefonul fix când îl conectez la el, când sun cu el îmi dă ocupat. Cum îl pot face să meargă? Ruterul e ZTE.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa suni la Serviciul Tehnic si sa ceri conectarea (logica) a noului router.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este compatibil ruterul, ai nevoie de ruterul lor Telekom ca are anumite coduri parole frecvențe prin care functionează, nu orice router merge.

| UpSideDownSix explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am schimbat ruterul normal care era de la telekom cu un ruter smart wifi care e tot de la telekom, când bag telefonul fix în ruter, becul care indică că (scuze pentru cacofonie) e conectat se aprinde dar telefonul nu merge.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Atunci inseamna ca telefonul fix nu merge prin acel ruter, trebuie sa il bagi in priza lui de telefon cablul telefonului are o mufă si acea mufă trebuie introdusa in priza de telefon (Atentie nu la priza de 220)