| Em14 a întrebat:

Salut, mi-am pus o placa video nVIDIA, am si Intel hd graphics dar am scos monitorul de la Intel si l-am conectat la placa video, la setari imi arata doar placa video, e vreo problema? Pe scurt am pus sa-mi foloseasca doar placa video si asa Intel e slab... fata de placa mea video cea noua.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Mare e prostia pe la noi. Placa aia integrata o ai pentru sarcini minore, ca sa nu consume curent degeaba cand te uiti la un video pe YouTube sau deschizi un program minor. Daca folosesti doar placa dedicata pentru tot o fortezi si se uzeaza mai repede si tot tu iesi in pierdere.

| Em14 explică (pentru Wr3nch):

Deci ar trrbuii sa scot displayul de pe placa nVIDIA, sa il mut inapoi pe cea integrata si dupa sa-mi fac setarile care si cum ce sa imi utilizeze?

| Wr3nch a răspuns (pentru Em14):

Exact. Daca e o placa mai noua ai GeForce Experience si nVIDIA control panel si de acolo poti configura ce si cum sa faca in jocuri.