| Jula_Alex_2002 a întrebat:

Mi-am pus si eu Windows-ul 10 pe laptop. Toate bune, pana cand a aparut o problema:
sad
Yor PC ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info, and then we'll restart for you.
Ceva problema "athwbx.sys".
Stie cineva cum sa rezolv acea problema? Cred ca este de la driverul WLAN, Atheros...
Intre timp mi-am repus Windows 7, deoarece, cu acea problema nu mai pot pornii W10-le.
Funda!

Răspuns Câştigător
| ion1731 a răspuns:

Daca citeai noutatile aflai despre ultimul udate de la cei de la Microsoft : kb3081424- care si-a facut de cap aproape la toti utilizatorii calculatoarele nu mai vor sa starteze sau se afla in regim de restart in continuu.Trebuia sa opresti update la windows sau sa aimini acest update- daca imi zici ca la windows 10 acest lucru este imposibil -o sa te dezamagesc, eu deja am facut lucrul acesta.Am gasit solutia pe un forum din rusia.Din cauza regulilor de pe TPU contra pirateriei nu te pot ajuta cu nimic.Dar te sfatui sa reinstalezi sistemul ( pune versiune enterprise sau educational- in ele se amina update-ul) - sa ugaseste si tu o metoda alternativa de oprire a windows update.

| Jula_Alex_2002 explică (pentru ion1731):

Salut. Mersi de raspuns. Uite, scrie-mi pe facebook https://www.facebook.com/alex.jula.2002.
Sa imi dai si acel link si eventual sa mai vorbim despre.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as putea as interzice 6 luni instalarea w10 in Roamania. Lasati vestul sa rezolve erorile.Lasati vestul sa instaleze si sa foloseasca w10 cel putin 6 luni, in timpul asta se vor rezolva toate erorile.Plus de asta tu ai sarit direct de la w7 la w10. Iincearca sa abgi 8.1 licentiat, dai update de windows si abia apoi updatezi la 10. Inca nu e un SO foarte bine pus pe picioare, desi e dat spre instalare oficial, are niste cerinte de sistem cum ar fi placa video.
Mai asteapta vreo cateva luni pana repara ei bug-urile sau cum vrei sa le spui, pana mai strang un surub, pana mai intareste o cusatura si apoi poti instala.

| Marius1789 a răspuns:

Eu am avut Win7 x64 şi ieri mi-am pus Win10 de pe stick. Totul a mers bine la instalare. Eu l-am descărcat crack-uit că nu mi-am rezervat. Oricum, ori mai Aştept cum a spus Roman, ori descărci unul crack-uit.

| Jula_Alex_2002 explică:

ACTUALIZARE: Mersi tuturor pentru sfaturi, in special lui ion1731. Imi merge Windows 10-le perfect pe laptop. Am oprit update-urile si am sters toate fisierele din Local Disk C: -> Windows -> SoftwareDistribution -> Download. Nu stiu daca trebuia, dar, conteaza ca merge. Va multumesc din nou pentru ajutor.