| FocusMood a întrebat:

Mi-am reformatat laptop-ul si acum trebuie sa-mi instalez toate driverele si nu stiu...
Am luat cateva de pe site-ul laptop-ului dar unuele nu merg ( am inteles ca trebuie sa le instalez intr-o anumita ordine ).
Stiti vreun program care sa-mi detecteze driverele care imi trebuie?
Am incercat cu Device doctor dar imi cere Licence Key...

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cele mai bune sunt cele de pe site-ul laptop-ului. Toate trebuie sa mearga. Depinde ce Windows ai si ce ai descarcat. Ordinea e:
1. chipset driver
2. Video driver
3. LAN driver
4. Audio
5. Restul ( wireless...)
Nu e chiar "batut in cuie", dar primul intotdeauna e chipset (placa de baza) si pe urma video.
Totusi, ce laptop ai si ce Windows.

| Dau3DMoriHD a răspuns:

Scoate Driver Easy(iti arata ce drivere nu ai si care sunt vechi, si tile descarca automat)

| alexandru18185 a răspuns:

Daca nu ai driverele laptopului iti e mai greu poti sa intri sa iti iei windows 8 ca nu-ti trebuie driver ti le da