| FlorentinMaldan a întrebat:

Am si eu o problema cu laptop-ul. Deci, mi se restarteaza incontinuu dupa ce instalez driverele placii video (amd radeon hd 4525m), le-am luat de pe site-ul amd. Am incercat sa reinstalez windows-ul de nenumarate ori si am aceeasi problema dupa ce instalez driverele. Am incercat si windows 7, 8 si 10. Ma puteti ajuta cu ceva?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, problema poate fi de la incalzirea excesiva a procesorului de oarece in momentul in care dai sa instalezi driverul, apare stres-ul pe procesor, proceseaza mult si il face sa se incalzeasca peste limite, verifica temperatura cu speecy, iar daca totul e ok, atunci descarca 3d chip si instalezi driverul de acolo

| forevar11 a răspuns:

Salut. O problema asemanatoare am avut si eu, pasta termoconductoare dintre procesor si cooler era veche, procesorul se incalzea iar din cauza bios-ului isi dadea restart pentru a nu se arde. Iti recomand sa schimbi pasta termoconductoare.