| VlaDtz99 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul(Iphone 4s) in apa. L-am scos, am vazut ca nu are nimic. Am incercat sa vad daca merge sonorul, si am vazut ca nu imi mai apare bara de sunet. Nu mergea sa umblu nici din butoane. I-am dat cateva restarturi, bara a aparut, dar imi arata ca sunt conectate castile(nu avea nimic conectat). L-am inchis si l-am pus in orez. Mentionez ca alarma se aude, dar cam incet si neclar. Ce credeti ca s-a stricat si ce ar fi de facut?

2 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Trebuia sa-l stingi imediat chiar daca nu avea nimic si sa ii scuti bateria si il puneai la uscat pe ceva caldut sa se usuce. Dupa aceea il puteai porni.Cat despre sunetul neclar, daca ai noroc ar putea fi de la difuzor, sa fie apa la difuzor si il poti lasa la uscat sau sa-l dezmembrezi daca nu ai garantie si sa scoti apa de la difuzor.

| crbogdan a răspuns:

Nu trebuia sa il pornesti numai dupa ce il puneai in orez sau trebuia sa il duci la reparat am patit cu un telefon exact asa