| Bucur_Alex_1987 a întrebat:

Salut am un iphone 4s, mi s-a stricat incarcatoru la el si aveam eu un cablu de date pentru iphone gasit prin casa, l-am conectat (o trebuit 5 minute sa misc telefonul pana a prins curent) iar dupa totu a fost bine a pornit s-a incarcat putin etc, faza e ca l-am lasat peste noapte ( adica de al ora 10 cam pana la 3 dimineata m-am trezit sa imi pun alarma ) ma duc am crezut ca e full incarcat dar cand sa dau pe el era inchis am incercat sa apas pe butonul de sus sa il deschide dar nu imi arata nimic nici macar ca e descarcat apas pe el dar degeaba nu se deschide, aveam ios 8.0.2 si mentionez ca priza suna putin ciudat cand am conectat telefonul si in plus cand am vazut ca nu merge dupa ce l-am tinut vreo 2-3 minute in mana parca ma "curenta", momentan nu mai am incarcator o sa ma duc la un prieten sa vad daca mi se incarca dar dilema e ca apas si nu imi arat nimic nici macar ca e descarcat, s-a stricat telefonul? sau stiti voi ceva de facut?

5 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Hey! Si eu am patit la fel cu S4, dupa ce mi s-a stricat primul incarcator care incarca doar dintr-o anumita pozitie telefonul, si asta foarte greu, iar daca il miscam putin nu mai prindea curent. Mi-am luat un al-2lea incarcator crezand ca incarcatorul e stricat si dupa 2 saptamani am inceput sa am aceeasi problema si, de fapt, telefonul era stricat. Adica, mufa aia unde bagi incarcatorul. Du-l la un service bun si se rezolva!

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru վፀiፀፀ):

Problmea nu cred ca e la incarcator atata timp ce apas pe buton sa se deschida, de obicei imi arata ca ii descarcat si bateria ii rosie si sa conectez incarcator etc
dar acuma nu mai imi arata nimic

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru Bucur_Alex_1987):

Pai e stricat telefonul adica, e stricata zona aia unde bagi incarcatorul si nu mai primeste curent trebuie reparat altfel nu ai ce face cu el

| ssmecheru33 a răspuns:

Cea mai bună soluţie este să te duci la un service cu el. Baftă!

| MariaPMC a răspuns:

Soluția mai bine îți iei alt telefon și iPhone 4 este foarte bun și chiar mai ieftin