| TeddyAn a întrebat:

Nu imi pot instala imprimanta (computerul meu nu recunoaste conexiunea dintre PC si imprimanta). Atunci cand driverul (original) imi cere sa conectez imprimanta nu o recunoaste iar instalarea nu poate continua (mentionez ca am windows o recunoaste conectata). Modelul imprimantei: HP F2180. Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Asigura-te ca imprimanta, conectata la PC fiind, este pornita. Daca nu e asta problema, inceaca atunci cand windows iti recunoaste imprimanta si-ti cere driverele, sa-i dai calea spre cd-ul cu drivere, nu sa o instalezi direct din cd. Si era sa uit: iti cere undeva in timpul instalarii de pe cd tipul de conectare (paralel sau usb)? Poate u ai ales optiunea potrivita. Alte idei nu mai am acum, daca nu merge revino cu detalii. Succes!

| AlxMro a răspuns:

Idem ce a spus alexmircescu, daca tot nu merge, intri in control panel dai classic view si intri in prima aplicatie addhardware, si o sa-ti ceara driverele si apropo tot pe acel cd ai si instructiuni, modul si ordinea in care trebuie sa instalezi imprimanta! Succes

| pss a răspuns:

Sa invetiu limba romana asa mi-ai zis si mie nu este politicos,,

| marian_5846 a răspuns:

Ai reusit sa faci ceva cu conexiunea? ca si eu am aceiasi problema.