| JBiberon a întrebat:

Salut.Nu mai am sunet la calculator, am reinstalat windows-ul si am aceeasi problema in continuare.Am placa integrata ac'97, am instalat driver-ul de pe cd.si nimic. M-am uitat in bios si placa de sunet este pusa pe auto. Dau funda cui ma ajuta!

1 răspuns:
| whiplasher a răspuns:

Pai daca ai instalat windowsu' cu aceeasi driveri ca inainte, nu e pe mut, incearca un dublu clic pe iconita de volum din taskbar, langa ceas, options, properties, si acolo trebuie' sa-ti apara "realtek audio output" daca cumva placa e de la realtek. Daca e integrata, o sa apara altcumva, te uiti sa pui output. Daca nu merge, ai probleme cu placa video. Ia'ti alta, ca alea onboard mai fac figuri uneori. Sper c'am fost de ajutor. Numa' bine