| D1eSeL a întrebat:

Pe smartphone-ul meu am versiunea android 2.3.6 si vreau sa stiu DACA si CUM pot schimba interfata androidului. Nu ma refer sa ii schimb versiunea de android ci sa ii schimb aspectul. Un fel de actualizare, ceva de genu. Am vazut telefoane de timpul meu si la alte persoane iar unele caracteristici ale aspectului sunt diferite : unele iconuri, lockscreen, etc.
Nu vreau aplicatii de gen launchere sau altfel de aplicatii.
DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Nu se poate altcumva, poate se poate, mergi la un specialist.

| MCG a răspuns:

Cel mai simplu ca sa nu strici telefonul e sa ii dai actualizare softului si sa v\beneficiezi de un Android mai avansat! Asa ai garantia ca nu strici telefonul`!

| BILSTEIN a răspuns (pentru MCG):

Cum anume actualizez Softul si Versiunea? Am Samsung Galaxy Ace.

| BunnyRabbit a răspuns:

Exista teme, le poti cauta in appstore.

| Teo4ro a răspuns:

Pai tu vrei dar nu vrei. Ai doua optiuni, fie iti faci update la versiunea de android, fie launcher. Practic fiecare versiune de android are cate un launcher propriu optimizat foarte bine, mai departe e alegerea ta daca vrei sa il schimbi...

| D1eSeL explică (pentru Teo4ro):

Si ce launchet optimizat sau cat de cat optimizat exista pentru Samsung Galaxy Y S5369?

| Teo4ro a răspuns (pentru D1eSeL):

Launcher-ul nu prea are legatura cu modelul telefonului, ci cu sistemul de operare. Este cam ca si la calculatoare. Sistemul de operare functioneaza in parametrii normali in functie de configuratia PC-ului. Programele functioneaza in functie de cat de bine se impaca sistemul de operare cu acea configuratie. Eu am incercat cateva launchere pe Galaxy SI, (GoLauncher), dar imi incetineau cam mult telefonul si am renuntat. Cea mai buna metoda este sa iti bagi firmware-ul de la alt telefon, dar asta e complicat si desi gasesti tutoriale pe internet este mai bine sa il duci la un service specializat. Eu am acum CyanogenMod pentru Android 4.1. Nu merge exceptional dar sunt multumit de el.