| georgekeno97 a întrebat:

Am un Samsung pocket s5300 si am facut o prostie : android-ul sau original este 2.3.6 si am facut update la android 4.1.1. Cand am pornit mobilul am vazut ca nu mai mergea touchscreen-ul. Ce este de facut? Vreau sa revin la versiunea anterioara a androidului 2.3.6. Pot rezolva aceasta problema singur sau trebuie sa ma duc la service? Daca pot rezolva aceasta problema singur va rog dati-mi instructiunile necesare!

Răspuns Câştigător
| 000MadMAX000 a răspuns:

Descarca de pe net un alt android versiunea 2.3 care o vrei tu dar sa fie originala Samsung, apoi instaleaz-o cu Odin, e destul de simplu insa trebuie sa ai grija.

2 răspunsuri:
| YoAleXXander a răspuns:

Cu ce ai facut update? Cu Kies sau direct prin telefon? Nu ar trebui sa fie vreo problema.Dar totusi a aparut versiunea 4.1.1 pe pocket? thinking Incearca sa ii bagi versiunea din nou cu Odin, daca nu te descurci du-l la un service