| Sandu3 a întrebat:

Salut pe toata lumea.Am o intrebare la care inca nu am gasit raspunsul inca.De curand m-i s-a ars sursa de alimentare de la calculator si a trebuit sa o inlocuiesc.Noua sursa este cam zgomotoasa si nu stiu ce sa-i fac, daca pot sa-i fac ceva sa nu se mai auda acel cooler de racire asa de tare.Stie cineva vreo solutie?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate, daca ai windows cauti un program pentru regularea cooler-fan. Eu iti recomand cel mai bine sa iti cumperi un cooler cu regulator de viteza, pentru ca in programele alea nu poti sa ai multa incredere.

| Sandu3 explică (pentru mgtow):

Nu stiu cum te numesti, dar iti multumesc.Am pus acest Speed Fan(cred ca la el te refereai)si surpriza...MERGE.Prima data nu prea stiam ce sa apas pe acolo dar am stat cu urechea pe ventilatorul de la sursa.De la 100% i-am dat la 45% si am auzit practic cum a inceput sa-si micsoreze turatia.N-am cuvinte sa-ti multumesc.Sincer nici n-aveam idee ca exista asa ceva.Multumesc inca o data.

| mgtow a răspuns (pentru Sandu3):

Pentru asta roaga-te sa am noroc si sa ma angajez pe 15 octombrie ca sa plec pe comunitate cu tirul laughing pune un pomelnic la biserica in cinstea mea Florin.

| Sandu3 explică (pentru mgtow):

Deci esti TIR-ist.Credeam ca esti IT-isthappyOricum, nu conteaza, scopul a fost atins.Cat priveste 15 octombrie...iti trimit un vagon de la CFR Marfa plin cu bafta! Marius