| Funny5611 a întrebat:

Salut pentru cei ce se pricepe la LED-uri?

E normal ca atunci cand schimb canalul sa se auda un fel de sunet ciudat din Tv nu e foare tare dar e fel de ( pîc) si dupa canalul, sunetul si imagine merge bine!

problema asta nu am avut-o primele 5 zile de cand l-am luat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este din cauza ledurilor.Este normala intimplarea relatata.Schimbarea canalelor se face printr-un microprocesor, sint impulsuri electrice.Este ca si cind ai actiona un releu sau un bloc de canale rotativ,cum era inainte, numai ca totul este electronic, mult mai performant.Numai bine.