| Matterazzo_Dustin_1998 a întrebat:

Salut,placa video Nvidia GT 210 cat Watt are nevoie sa ruleze minim, la sursa mea am 300W,pls dau Funda!, scuze daca am gresit categoria!

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Este o placa slaba, nu este dedicata pentru jocuri. se alimenteaza din placa de baza, nu necesita alimentare separata.

| Matterazzo_Dustin_1998 explică (pentru octav005):

Dar GT 720?

| Matterazzo_Dustin_1998 explică (pentru octav005):

GT 720 se alimenteaza din placa de baza?

| octav005 a răspuns (pentru Matterazzo_Dustin_1998):

Da exact, nu necesita alimentare separata. se alimenteaza din slotul pc-i express x16

| octav005 a răspuns (pentru Matterazzo_Dustin_1998):

Pai eu am GT 730 2gb, 128 biti, si se alimenteaza tot din placa de baza.
nu exista ca un model mai vechi GT 720 sa se alimenteze separat fata de o placa mai noua GT 730.

| Matterazzo_Dustin_1998 explică (pentru octav005):

Deci merge si daca am 300W in sursa? Si nu conteaza cati Watt am in sursa? Vreau sa mi-o cumpar.Placa de baza e una veche Microtower.V-a functiona pe pc-ul meu nVIDIA gt 210 sau 720? -pc specs:http://prntscr.com/fxbfd9

| octav005 a răspuns (pentru Matterazzo_Dustin_1998):

Da ar merge. nu stiu daca placa ta de baza are PC-I EXPESS. daca da. va functiona ambele placi video