Întrebare recomandată | AttractionLaw a întrebat:

Poate cineva să-mi zică cum pot prelungi viața bateriei de la laptop?

Răspuns Câştigător
| anaM2000 a răspuns:

Buna! Consumarea rapida a bateriei poate fi cauzata din mai multe motive, de exemplu starea laptop-ului, adica daca l-ai cumparat nou sau de la second. in fine, eu pentru a prelungi viata bateriei, tin luminozitatea la minim, iar wifi-ul dezactivat, cand nu am treaba cu netul, inclusiv bluetooth-ul, de asemenea, dezactivat. Depinde si cate ferestre si foldere ai deschise in acel moment. Daca mai ai vreo intrebare, te rog sa mi-o adresezi. sper ca te-am ajutat. O seara buna!

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scoti! Si o bagi numai atunci cand lucrezi la ceva important si nu ai vrea sa pierzi tot daca se ia curentul. Bateria este facuta pentru mobilitate, cand calatoresti undeva si vrei sa folosesti laptopul pentru 3-4 ore. Acasa poti lasa laptopul in priza cu bateria scoasa. Numai asa vei avea bateria mai buna pe o perioada mai lunga de timp.

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, eu lucrez cu bateria scoasa din laptop si o pui in el doar cand te duci undeva cu el sau cand stai intr-o pozitie prea inconfortabila pentru a sta cu incarcatorul langa tine.

| Kappy1325 a răspuns:

Dac ai luminozitatea full, o dai jos de tot

| Kappy1325 a răspuns:

Daca ai luminozitatea full, o dai jos de tot

| Sidali a răspuns:

Pentru o durata mai lunga a vietii bateriei de laptop, cand ajunge la 40% baterie lasa-l la incarcat pana la 80% si tot asa happy!