| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa imi recomande cineva o camera de supraveghere care sa stocheze filmari pe un calculator?
Sau cu toate pot sa fac asa ceva?
Intreb pentru ca am vazut multe la care trebuie micro SD sau wireless care se activeza doar cand vad miscare, vreau una sa filmeze constant!

2 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Toate stocheaza undeva, altfel nu s-ar mai numi camere de supraveghere
insa, care sa stocheze direct in calculator nu prea am auzit, totusi, la multe poti sa accesezi filmarea din calculator fara sa, scoti storage-ul din camera, eu am folosit Synology NAS care iti da gratis licenta pentru 2 camere, iar, ca camere am folosit un telefon mai vechi si o tableta

| Romaniamafia a răspuns:

Iti trebuie o camera IP. Nu conteaza daca au sau nu slot de card sd deoarece ele pot sa fie setate sa stocheze fie pe card sd fie pe Hdd de pe PC sau NVR. Legat de inregistrarea la detectie miscare sau inregistrare continua iar depinde de cum o setezi pentru ca toate camerele IP au aceaste setari incluse. Adica tu cauta o camera IP in functie de buget si de ce vrei sa filmezi ca aceste functii sunt prezente pe toate camerele, depinde doar cum o setezi. Camera WiFi nu am avut si nici nu recomand deoarece conexiunea este mai buna pe cablu decat WiFi.