Întrebare recomandată | thezbx a întrebat:

poate sa imi spuna cineva despre CISCO? despre cursuri, examene, diplome, la ce ma ajuta, pret, dificultate. dau funda. nu vreau likuri

Răspuns Câştigător
| MuntenuGeorgianaMariana a răspuns:

Curs CISCO CCNA- CCNA - Cisco Certified Networking Associate reprezinta nivelul de baza in domeniul retelisticii. Orice specialist in acest domeniu trebuie sa aiba baze teoretice solide, CCNA va ajuta sa faceti acest lucru.
Prin sedintele teoretice si practice, scopul cursului este de a asigura oricarui cursant - indiferent de nivelul de pregatire de la inceperea cursului - suficiente cunostinte pentru a intelege in amanunt protocoalele si serviciile implementate pe echipamentele CISCO cat si indemanarea necesara pentru proiectarea, instalarea si intretinerea unei retele.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cursurile cisco se refera la partea de retelistica si te pregatesc pentru o meserii precum cea de administrator retea. In principiu sunt dedicate celor cu o oarece experienta in domeniu, dar sunt si cursuri de incepatori.

preturile din cate stiu eu pleaca de pe la vreo 500 ron pentru cursurile de incepatori