| Anonim2003000 a întrebat:

Salut. Pot debloca un iPhone daca nu stiu parola, ID sau altele? Asta fara sa îl resetez, ca sa vad ce e in el.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Desfaci carcasa si te poti uita ce e in el. big grin

| Simpatic a răspuns:

Pai nu stii cand a fost scandal ca Apple nu a dat datele acestea catre FBI si aceia au chemat hackeri sa sparga criptarea iphone?
Deci doar un hacker ar putea face asta si doar printr-un exploit
Cu alte cuvinte nu se poate!

| dullcat a răspuns:

Ai gasit un telefon si vrei sa-l pastrezi tu? Urat.

| Anonim2003000 explică (pentru dullcat):

Nu, sora mea și a luat-o in cap și ascunde niste chestii. Iară acum părinții vor sa afle ce happy

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Anonim2003000):

Fie că umbli în telefonul surorii tale sau al altcuiva, acest lucru reprezintă HĂRȚUIREA INTIMITĂȚII OMULUI, și nu este corect din nici un punct de vedere. Tu ai întrebat cum ai putea sparge securitatea unui telefon, lucru ILEGAL, în termeni mai uzuali, ca să nu pară ceea ce este de fapt. Cu toții întrebați același lucru, de parcă să umbli în telefonul cuiva ar fi ceva normal.

| CarmenCraciun a răspuns:

Ai furat un telefon dar ai avut ghinion! Nu era Android ci Apple. Vezi sa nu te trezesti cu politia la usa. Apple are traking.

| Gorky a răspuns:

Nu cred ca exista o asemenea posibilitate. Foarte multi ce se trezesc cu iPhone ul blocat se duc la un gsm ca sa l resteze. Deci pe scurt, nu exista o asemenea posibilitate

| GrigorutaZewValentin a răspuns:

Imi aduc aminte acum câțiva ani când am deblocat un iPhone 5s care era blocat in icloud cu o versiune modificata de iTunes, un jailbreak tool și un fișier cu o versiune iOS modificata. Am petrecut câteva zile sa învăț acel skill care credeam că este imposibil. In ziua de azi alta versiune înafara de bypass nu prea ai, ai nevoie de un PC cu un sistem de operare pentru penetrare (de preferat Kali Linux) și să înveți să folosești diferite tool-uri cum ar fi hashcat. Restul de info le poți găsi pe anume site-uri pe care am incercat sa le scriu aici dar nu mă lăsa TPU, sunt destule șanse să nu reușești, dar vei învăța cate ceva din ethical hacking. Daca modelul este mai nou si are versiunea de iOS la zi, nu prea ai șanse.